Агромаркет

Пай можна подарувати: які документи потрібні

З відкриттям ринку землі в Україні законно дозволено відчуження земель сільгосппризначення за договором дарування.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Відповідно до статті 131 Земельного кодексу України такі землі за договором дарування можуть бути відчужені лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи).

Поняття договору дарування міститься у статті 717 Цивільного кодексу України. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір дарування укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Для укладення договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення необхідно подати нотаріусу наступні документи:

– паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;

– документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку (свідоцтво про право власності на земельну ділянку /витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно/ державний акт);

– витяг з Державного земельного кадастру.

Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій використовує відомості Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та інших державних реєстрів.

«На час дії мораторію земельний пай неможливо було продати або подарувати, але при цьому можна було передавати у спадок і здавати в оренду. Вартує зауважити, що об’єктом договору дарування повинна бути лише сформована земельна ділянка, у якої визначенні площі, межі та інформація про неї повинна бути внесеною до Державного земельного кадастру. Якщо коротко, то земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Якщо ділянка не є сформованою – договір дарування укласти на неї буде неможливо», – зазначила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Нагадаємо, з яким мінімальним пакетом документів набувач паю має прийти до нотаріуса.