Агромаркет

Коли держпідтримка фермерів була найвищою

Українські сільгосптоваровиробники отримували найвищу державну підтримку наприкінці минулого сторіччя.

Про це під час прессконференції в Українському кризовому медіацентрі повідомив голова Союзу Українського селянства Іван Томич.

За його словами, найбільше держава підтримувала фермерів у 1992-94 роках, коли ФГ отримував 250-270 грн на гектар землі.

«Ми корелювали суму такої держпідтримки в залежності від курсу долара та інших факторів», – пояснив Іван Томич.

Другим періодом, коли фермери отримували більш-менш адекватну підтримку від держави, за його словами, став 2009 рік. Тоді ФГ отримували 145 грн на гектар. У 2017 році, коли уряд затвердив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, підтримка на 1 га становила 80 грн.

«Між цими періодами рівень держпідтримки коливався між 15 та 25 грн/га. На сьогодні жодної копійки через Укрдержфонд фермерам не нарахували. А взагалі наразі рівень держпідтримки фермерів планується на рівні 20 – 25 грн/га», – додав Іван Томич, додавши, що у ЄС рівень держпідтримки у гривневому еквіваленті становить близько 300 грн/га, а у Японії – 800 грн/га.

Нагадаємо, фермерські господарства виробляють близько 85% світової продукції. Також ми писали, що уряд виплатить грошову підтримку фермерам, які втратили посіви через погодні умови.