Агромаркет

Експорт до Туреччини зріс на 70%

Відновлення економічної співпраці України та Туреччини є стратегічно важливим й для відновлення України. На черзі — питання покращення позицій українського бізнесу в Туреччині, налагодження торгівлі та участі країни у відбудові українських міст.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко на своїй Фейсбук-сторінці за підсумками зустрічі з міністром торгівлі Турецької Республіки Мехметом Мушем.

За її словами, повна реалізація торгово-економічного потенціалу між Україною і Туреччиною можлива лише за умови свободи навігації у Чорному морі. Зернова угода яскраво продемонструвала важливість морських шляхів для реалізації експртного потенціалу України. З кінця липня по кінець вересня в рамках угоди з українських портів вийшло 222 судна, українські аграрії експортували морським шляхом 4,9 млн тонн продукції. 1 жовтня з українських чорноморських портів вийшло ще 11 суден з 217,6 тис. тонн агропродукції.

«Угода про вільну торгівлю, яка була підписана напередодні російського вторгнення, має стати не лише основою для зростання торгівлі, але і допомогти українській економіці подолати шкоду, завдану війною. Адже війна застала торговельні відносини між країнами на злеті. Товарообіг між Україною та Туреччиною у 2021 році зріс в порівнянні з 2020-м на 52% та сягнув $7, 4 млрд. Український експорт до Туреччини зріс на 70% – $4,14 млрд. Підписання Угоди про вільну торгівлю в лютому мало ще більше прискорити динаміку. Тому ми домовились поряд з прискоренням ратифікації Угоди передбачити також низку додаткових торгових заходів, які допоможуть українському бізнесу в нинішніх надзвичайних умовах», – зауважила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, Туреччина обмежила експорт томатів для збереження внутрішніх цін.