Агромаркет

Ціни на українську соняшникову олію виросли до 1220-1250 $/т

Ціни на українську соняшникову олію з поставкою у 4 кварталі за підтримки сусідніх ринків рослинних олій виросли до 1220-1250 $/т FOB.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

Зокрема, пальмова олія продовжує стрімко дорожчати на тлі скорочення виробництва та зниження курсу малайзійського рінгиту, тоді як ціни на соєву олію ростуть слідом за цінами на нафту та внаслідок погіршення стану посівів сої у США.

На тлі макроекономічних даних про відновлення економіки США три основні індекси сягнули рекордних рівнів, завдяки чому ціни на нафту виросли на 1%.

Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 2,6% до найвищого з 19 травня рівня 4383 рінггитів/т або 1036 $/т, що на 5,6% перевищує показник попереднього тижня. Причиною зростання стали дані про зниження виробництва пальмової олії в країні за 25 днів липня у порівнянні з аналогічним періодом червня на 6% на тлі прогнозів стабільного експорту.

На чиказькій СВОТ грудневі ф’ючерси на соєву олію продовжили зростання та подорожчали вчора ще на 1,7% до 1415 $/т, додавши за місяць в ціні 7%.

Зменшення кількості посівів сої в США, які знаходяться у доброму або відмінному стані, за тиждень на 2% до 58% (у порівнянні з 72% торік) та прогнози сухої і спекотної погоди на наступні 7-10 днів на північному заході соєвого поясу США підтримують котирування соєвих бобів та олії.

Нагадаємо, Заводи Kernel виробляють 27% української олії.