Агромаркет

Бізнес зможе користуватися спрощеним транзитом у 35 країнах світу

Бізнес зможе користуватися спрощеним транзитом у 35 країнах світу

Після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS, бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями спільного транзиту у 35 країнах Конвенції, а також під час переміщення товарів у режимі спільного транзиту 35+ працювати за принципом «один транспортний засіб – одна декларація – одна фінансова гарантія».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

«Підприємства зможуть переміщувати товари за однією транзитною декларацією, з однією гарантією і за єдиними правилами», – йдеться у повідомленні.

Конвенція відкриває українським перевізникам і митним брокерам можливість застосовувати транзитні спрощення для розширення бізнесу.

Заступник міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук зауважив, що для бізнесу будуть і надалі проводитись відповідні навчання та консультації щодо приєднання до національної системи NCTS, а в подальшому – до світової.

Важливо зазначити, що в Україні завершує свою роботу попередня оціночна місія щодо приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS. Попередня оціночна місія є підготовчим етапом до основної, за результатами якої буде надано оцінку готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту у 2022 році.

Експерти оцінювали законодавче та організаційне забезпечення спільного транзиту в Україні, застосування NCTS митницями відправлення та призначення, проводили зустрічі з національною командою реалізації проекту щодо приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, у тому числі зі службою підтримки NCTS, з представниками бізнесу та фінансових установ. Також будуть продовжуватися подальші консультації для злагодженого переходу від національного режиму застосування NCTS до міжнародного.

«Україна вже застосовує нову комп’ютеризовану транзитну систему (NCTS) на національному рівні. Вона досягла значного прогресу в її підготовці і, ймовірно, приєднається до Конвенції про процедуру спільного транзиту (CTC) і таким чином розпочне міжнародні операції NCTS у 2022 році. Це матиме позитивний вплив на торгівлю та рух товарів для України, ЄС та інших країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту. Трейдерам вже слід долучатися до NCTS і звикнути до його функцій, оскільки це полегшить їм життя, коли система розпочне використовуватися для міжнародної торгівлі», – зазначив Міхаель Ратьє, директор сектору по транзиту DG TAXUD.

Довідкво:

NCTS – це ІТ продукт, який дає можливість налагодити обмін інформацією про етапи митного оформлення товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків.

Нагадаємо, в Україні запрацює система спільного транзиту з ЄС.