Агромаркет

В Україні запрацює система спільного транзиту з ЄС

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1082 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи», прийнятий Верховною Радою за основу та в цілому 12 вересня 2019 року.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

Відповідний законопроєкт, розроблений на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, запроваджує в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту. 

На сьогодні, Конвенція про процедуру спільного транзиту – це 35 країн європейського регіону (члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія), які запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту – New Computerised Transit System (NCTS). 

Приєднання до конвенції дасть змогу Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу, отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом, запровадити спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через треті країни за єдиними правилами.

«Проте на ухваленні закону робота над приєднанням до конвенції не завершується. Спочатку необхідно запровадити та використовувати протягом щонайменше одного року її положення та відповідний ІТ продукт в межах території України. Лише після цього Україна зможе отримати офіційне запрошення для приєднання.

Довідка

NCTS – це ІТ продукт, який дає можливість налагодити обмін інформацією про етапи митного оформлення товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!