Овочі-Ягоди-Сад

Фермер з Одещини відмовився від традиційних овочів через перенасичення ринку

Фермер з Одещини відмовився від традиційних овочів через перенасичення ринку

Закупівельні ціни на овочі часто падають нижче собівартості через перенасичення ринку та відсутність достовірної статистики, змушуючи фермерів змінювати виробництво.

Про це повідомляє «Південь Сьогодні».

Фермер Владислав Стоянов із Детербунарської громади на Одені, який два роки тому встановив рекорд України за кількістю плодів томатів для переробки на одному кущі, цього року повністю відмовився від вирощування помідорів, буряку та цибулі. За його словами, через відсутність регулювання посівних площ і достовірної статистики ринок часто виявляється перенасиченим.

«У знайомих просто великі об’єми на полях лежать. Наприклад, поприїжджали там 40–50 машин на Київ – вони просто оформляють їм як возврат», – розповів фермер.

Щоб уникнути збитків, Стоянов самостійно аналізує ситуацію на ринку: «Ми так самі якось питаємось по цим фірмам, які об’єми продали насіння того, того. Ну, моніторимо по телефону, по фірмам дзвонимо. Ми на ринку 20 років, тобто люди нас знають».

Цьогоріч господарство переключилося на вирощування пекінської капусти. «Вивчали дещо ринок, відійшли по ряду продукції через те, що надлишок в цьому році по овочам», – пояснив аграрій.

Попит на пекінську капусту в Україні нині стабільно зростає, її активно закуповують торговельні мережі, і часом продукції навіть бракує. Водночас фермер наголошує, що ситуація може змінитися вже наступного року, тому головне – систематично відстежувати попит.

Стоянов також розповів, що ще у 2023 році інвестував в ізраїльське обладнання для зниження засоленості води. Система допомагає повніше засвоювати добрива і підвищує якість врожаю.

Читайте також: У Буковинському селі побудували 300 теплиць та 90 овочесховищ