Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як змішувати та відкачувати гній з глибокої ванни

У процесі відкачування гною з глибокої гноєзбиральної ванни на свинокомплексі може різко підвищитися рівень сірководню – на самому початку відкачування та коли яма майже порожня (вони ніколи не бувають зовсім порожніми).

Відразу слід продумати фізичну перешкоду для персоналу перед вхідними дверима, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Наприклад стрічку жовтого кольору, попереджувальні плакати та/або блокування дверей.  Водночас співробітник має постійно перебувати на майданчику під час відкачування й мати чіткий план дій у разі надзвичайної ситуації.

Перед відкачуванням гною потрібно налаштувати вентиляцію для виведення додаткових газоутворень, вимкнути в приміщенні все обладнання, що може генерувати іскру, увімкнути детектор газу зі звуковим сигналом. Якщо загазованість висока й подається звуковий сигнал на приладі, потрібно зупинити відкачування та дочекатися спаду загазованості.

На початку відкачування важливо гній перемішувати в одному приямку, а відкачувати – з іншого – відкачувати гній по периметру приміщення. При цьому необхідно перемішувати нижній шар гною, а не верхній, і не утворювати «хвилі» на поверхні, що може спричинити різкий викид сірководню.

Нагадаємо, під час відкачування гною надважливо дотримуватися чіткої техніки безпеки.