Тваринництво

Заводська лінія Лідера української червоно-рябої молочної породи ВРХ пройшла апробацію

У дослідному господарстві «Христинівське» (Черкаська область) експертна комісія провела апробацію заводської лінії Лідера 19226780 української червоно-рябої молочної породи великої рогатої худоби та затвердила її результати.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації.

Наразі селекційно-племінна робота з українською червоно-рябою молочною породою спрямована на стабілізацію і підвищення якісних показників молочної продуктивності, будови тіла, відтворювальної здатності та тривалості господарського використання тварин.

Саме цим вимогам відповідають тварини щойно створеної заводської лінії бугая Лідера 19226780, корови якої мають підвищений вміст жиру (3,87-4,07%) та білка (3,23-3,26%) у  молоці, бажану форму вимені та високу швидкість молоковіддачі.

Створення лінії Лідера 19226780 є селекційним досягненням.

Загальний масив тварин у лінії складає понад 4,5 тис. маток, з яких 2,3 тис. – корови, яких розводять і використовують у 27 племінних господарствах України. Зокрема, на Черкащині це дев’ять господарств: СТОВ «Нива», СТОВ «Богданівське», ПСП «Плешкані», ДГ «Золотоніське», СПОП «Відродження», ТОВ «РВД Агро», ТОВ «Верхнячка Агро», ДП ДГ «Христинівське», ДП ДГ «Нива».

Нагадаємо, агрофірма «Колос» отримала статус племінного заводу з розведення голштинської породи ВРХ.