Тваринництво

Замінник незбираного молока допомагає збільшити масу поросят до відлучення

Повноцінний ріст і розвиток поросят ускладнюється, коли свиноматка народжує понад 14 поросят. Адже молока на всіх бракує, особливо наприкінці лактації, коли потреба поросят у поживних речовинах суттєво збільшується, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Якщо не проводити жодних технологічних заходів, маса гнізда на момент відлучення поросят від свиноматки буде меншою, – наголошує продакт-менеджер з годівлі поросят компанії AVA Group Костянтин Махно. – У групі будуть відсталі поросята, які не досягають максимальних показників продуктивності та часто не виживають за умов кормової конкуренції на свинофермі».

За його словами, оптимальним рішенням отримання рівномірного гнізда поросят і збільшення його маси під час відлучення є підгодівля якісним замінником незбираного молока (ЗНМ).

«Застосовуючи ЗНМ для поросят у родильному відділенні, можна збільшити масу кожного поросяти на 0,5-1 кг додатково до відлучення, покращити однорідність гнізда, зменшити смертність поросят до відлучення, кількість використання прийомних свиноматок і запобігти виснаженню свиноматок під час лактації», – зазначає Костянтин Махно.

Нагадаємо, жива маса відлучених від свиноматки поросят – один із головних виробничих показників на свинофермі. Чим вона більша, тим швидше свині досягнуть забійної ваги 110 кг.

Як повідомлялося, «Нива Переяславщини» встановила систему молочної відгодівлі поросят.