Тваринництво

Залізо-амінокислотний хелат зменшує окислювальний стрес у відлучених поросят

Додавання до раціону поросят-відлученців хелату амінокислоти заліза позитивно впливає на діарею та смертність серед них.

Про це свідчать результати досліджень, пише журнал The Ukrainian Farmer

Нижча окислювальна здатність залізо-амінокислотного хелату у преміксах, кормах і на рівні кишківника – одна з ключових його характеристик. У підсумку це зменшує окислювальний стрес для свиней, як порівняти зі звичайними джерелами заліза, такими як сульфат заліза. Останнє, як і будь-яке незв’язане залізо, є потужним прооксидантом, що шкодить тканинам кишківника та збільшує його випорожнення за надмірного надходження.

В одному з досліджень 1 тис. поросят після відлучення розділили на 2 групи й годували раціоном, що містив 180 ppm додаткового заліза на кілограм раціону у формі сульфату заліза чи хелату амінокислоти заліза.

Поросята, яким згодовували хелат заліза з амінокислотами, мали менше випадків діареї (1,3 дні проти 2 днів), нижчу смертність (1,9% проти 3,4%) та більшу кінцеву масу тіла (29,9 кг проти 28 кг), як порівняти з тваринами, яким згодовували неорганічний сульфат заліза.

Зменшення кількості випадків діареї та нижча смертність, ймовірно, є результатом того, що залізо менш окислювальне і доступніше для метаболізму у вигляді залізо-амінокислотного хелату.

Ще в одному дослідженні, де порівнювали сульфат заліза та хелат заліза з амінокислотами, до раціону поросят-відлученців додавали для забезпечення 90 ppm заліза. Смертність також була нижчою в групі з хелатом заліза (1,6% проти 3,3%).

Ці результати свідчать, що залізо-амінокислотний хелат має потенціал до зменшення діареї, підвищення стійкості та швидкості росту відлучених поросят.

Як повідомлялося, профілактика інфекцій дозволяє відмовитися від застосування оксиду цинку для поросят.