Тваринництво

За утримання на свіжому повітрі телята добре й інтенсивно розвиваються

Утримання телят в індивідуальних будиночках на свіжому повітрі дозволяє вирощувати ремонтних телиць інтенсивніше. Це пришвидшує обіг стада, збільшує продуктивність, відповідно зростає економічна ефективність підприємства.

На цьому наголосив директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк.

За інтенсивного типу вирощування ремонтного молодняку телят утримують на свіжому повітрі, на глибокій підстилці в індивідуальних будиночках із вигульним майданчиком, розташованих під навісами.

Обов’язковою умовою є випоювання маминим молозивом – для максимально швидкої нормалізації імунної системи теляти.

«За утримання на свіжому повітрі телята добре й інтенсивно розвиваються. Це пояснюється кількома передумовами: відсутній контакт з іншими телятами (мінімізовано поширення інфекційних і респіраторних хвороб, що легко підхопити в телятниках закритого типу); є можливість точного контролю щодо випоювання та споживання корму; тварини мають постійний доступ до свіжого повітря», – перерахував Олександр Батюк.

Крім того, зменшується рівень інвазійних хвороб, бо не всі яйця того чи іншого збудника можуть вижити за несприятливих умов.

За такого утримання середньодобовий приріст становить 650-700 г за умови використання молозива, надалі – концентрованих кормів і свіжого сіна. Відповідно вік отелення скорочується до 24-26 місяців.

У перспективних господарствах прирости сягають 800 г на день, що дозволяє осіменяти телиць у віці 14-15 місяців живою вагою 360-400 кг й отримувати первісток у 23-24 місяці.