Тваринництво
Головне:
Тваринництво

З інноваційними вушними GPS-бирками скотарі можуть управляти ВРХ на значних відстанях

Компанія mOOvement (Нідерланди) розробила інноваційні вушні GPS-бирки, які можна використовувати на великих територіях для спостереження за тваринами й упрвляти ними  на відстані.

Про це пише Dairy Global.

Вушні бирки оснащені невеликою сонячною батареєю і сонячною панеллю. Бирки надсилають сигнал на антену, яка підключена до супутника. Дані потрапляють у хмару, і фермер може побачити, де знаходиться його худоба.

«Фермери в таких країнах, як Австралія, можуть управляти своєю худобою за допомогою цих вушних бирок без необхідності їхати до пасовища кілька годин», – пояснив власник mOOvement Пітер Фогельс. Він хоче розширити технологію за допомогою декількох датчиків.

«Тепер ми можемо також вимірювати рівень води в напувалках. Таким чином фермери можуть перевірити, чи достатньо у тварин води. У майбутньому ми сподіваємося збирати і відправляти більше даних про тварин», – зауважив він.

Вушні бирки особливо популярні серед фермерів у таких великих областях, як у Австралії, Південній Африці і Південній Америці. Також є певний попит із боку Нідерландів, наприклад від Нідерландського товариства охорони природи та від фермера з молодим поголів’ям в заповіднику, зазначив Пітер Фогельс.

Вушні бирки GPS підключені до антени і працюють через так звану мережу LoRA, яка використовує радіочастоти. Відстань досяжності становить 6-8 км, а антена за розмірами не більше коробки для взуття.

Оптимальне положення антени визначається заздалегідь, після чого вона розміщується на висоті 10 м. Кількість антен залежить від площі.

Вартість вушних бирок – 31 євро/штука з річним обслуговування 4,5 євро. В комплект входить необхідне програмне забезпечення. Антена коштує 530 євро.

Як повідомлялося, шотландську ВРХ маркуватимуть бирками електронної ідентифікації.