Тваринництво

Шотландську ВРХ маркуватимуть бирками електронної ідентифікації

Шотландську ВРХ маркуватимуть бирками електронної ідентифікації

Виробникам яловичини Шотландії пропонують підготуватися до введення бирок обов’язкової електронної ідентифікації (EID) для новонароджених телят. Нова система маркування тварин набуде чинності та стане обов’язковою з літа 2021 року.

Як повідомляє The Press and Journal, нова система вимагатиме, щоб у майбутньому вся худоба мала електронну бирку EID.

З 2023 року для будь-якої худоби, яка потраплятиме з ферми на забій або продаж, також буде потрібна бирка EID.

Анна Робертсон, представник служби ScotEID, що керує базою даних для запису руху тварин у Шотландії, повідомила, що фермерам необхідно буде відійти від Системи відстеження великої рогатої худоби (CTS) Британської служби руху худоби (BCMS) і почати реєструвати всі випадки народження, смерті і переміщення тварин за допомогою служби ScotEID вже з наступного літа.

Паперові паспорти зрештою будуть скасовані, додала Анна Робертсон, після того, як  це питання буде узгоджено по всій Великій Британії.

За її словами, нова система повинна знизити вартість реєстрації переміщень тварин. До того ж вона спростить отримання і передачу інформації, оскільки фермери, скотарі й інспектори одночасно отримають доступ до єдиної бази даних.

Крім цього, Анна Робертсон зазначила, що нова електронна система реєстрації включатиме два типи повідомлень про рух худоби: намір перемістити тварини на бойню і прилавок магазина або ж попереднє повідомлення про трансфер до іншого фермерського господарства.

Запропонована система призведе до того, що шотландська ВРХ матиме бирки з технологією ультрависокої частоти і низької частоти, візуальний відбиток ідентифікаційного номера та опцію для штрих-кодів, зауважив директор ScotEID Боб Юілл.

«Ми припускаємо, що ціна цієї бирки не буде набагато вище за ціну стандартної бирки EID, яка наразі становить близько 2,3 фунтів стерлінгів», – сказав він.

Також Боб Юілл додав, що основною перевагою переходу на систему EID є краща простежуваність ВРХ і здатність ефективніше справлятися з будь-якими потенційними спалахами захворювань.

Як повідомлялося, вітчизняне Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин запустило в експлуатацію комплекс лазерного маркування ідентифікаційних бирок для тварин.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!