Тваринництво

Які переломи кісток найчайстіше діагностують у птиці

Переломи кісток у птиці поділяють на дві групи: травматичні й патологічні, пише журнал «Наше птахівництво».

Патологічний перелом виникає внаслідок патологічних процесів у кістках (остеопороз, пухлини тощо). Переломи бувають закритими й відкритими. Останній може ускладнитися бактеріальною інфекцією, проте в птиці не утворюються гнійні осередки, як це буває у ссавців, лише некроз тканин.

Також переломи поділяють на білясуглобові, внутрішньосуглобові, позасуглобові, прості й складні залежно від місця локалізації на кістках.

При зовнішньому огляді переломи в птиці клінічно мають ознаки, схожі на випадки забиття. За перелому виникає патологічна рухливість у кістці, де немає суглоба, що важко діагностувати за внутрішньосуглобового переломі. В разі перелому також порушується цілісність навколишніх тканин. У ділянці перелому виявляють гематому, почервоніння, посиніння чи позеленіння ‒ залежно від терміну патологічного процесу.

Найчастіше реєструють переломи плечової, ліктьової, променевої, стегнової й гомілкової кісток, рідше ‒ плесни (цівки) та п’ясти і, як виняток, переломи пальців.

Отже, за виявлення в стаді непоодиноких випадків патології кінцівок слід зробити діагностичні дослідження для визначення джерела ‒ інфекційної чи неінфекційної патології.

Як повідомлялося, найчастіше від епіфізеолізу потерпають курчата-бройлери.