Тваринництво

Як позначається на птиці додавання тритикале до кормів

Додавання 15% тритикале в корм для курчат породи род-айленд не впливало на ріст і розвиток, але позитивно позначалося на обмінних процесах.

Такі результати досліду отримали вчені Державної дослідної станції птахівництва НААН, пише журнал «Наше птахівництво».

За підвищення рівня тритикале до 30% спостерігалося незначне відставання в рості курчат у перші два тижні життя з подальшим компенсаторним ростом.

Дослідники зазначають, що згодовування тритикале курчатам знижує рівень фосфору в сироватці крові, тому за його використання слід звертати увагу на рівень доступного фосфору в раціоні.

Під час експерименту на курях-несучках породи леггорн виявлено, що за тривалого згодовування курям комбікормів із умістом тритикале понад 35% поступово проявляється негативний вплив некрохмалистих полісахаридів, і їхня продуктивність знижується відповідно з підвищенням рівня тритикале та подовженням строків його згодовування.

Комбікорми, що містять тритикале і пшеницю (за умови забезпечення нормативного рівня обмінної енергії внаслідок введення соняшникової олії), мали кращий вплив на продуктивність курей, як порівняти з комбікормами, що містили тритикале і кукурудзу. Тривале згодовування молодняку м’ясо-яєчних курей комбікормів із підвищеним умістом озимого тритикале викликало активацію ліпідного синтезу і зниження запасів вітаміну А в печінці.

Загалом дані вітчизняних і закордонних дослідників щодо поживної цінності та особливостей застосування тритикале для годівлі птиці подекуди суперечливі, тому перед введенням у раціони альтернативних зернових важливо враховувати характеристики сорту, умови вегетації, структуру раціону, вид і вік птиці.

Як повідомлялося, у раціонах гусей допускається повна заміна пшениці на тритикале.