Тваринництво

Як ефективно профілактувати й боротися з стресами птиці

Для боротьби зі стресами у птахівництві та для профілактики широко використовують антистресові препарати, вітаміни, гепатопротектори та мінерали, підкислювачі й антибіотики.

Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming розповів Андрій Федів, лікар ветеринарної медицини, департамент технічної підтримки групи компаній «Лівісто».

Для упередження теплового стресу рекомендується зробити ізоляцію будівлі й налагодити хорошу вентиляцію, оптимізувати світловий режим, забезпечити належне водопостачання, достатню кількість напувалок і вільний доступ птиці до води. Також необхідно встановити системи охолодження у приміщенні, зменшити товщину підстилки, забезпечити підтримку функції печінки і нирок у птиці.

Препарати, що дають птиці для профілактики теплового стресу, повинні запобігати дегідратації, підтримувати імунітет птиці та функцію печінки. Сьогодні одним із найефективніших засобів у цьому сегменті є Бетамінт.

Препарат рекомендується давати дозою: з лікувальною метою – 1 мл на 1 л води впродовж дня 3-5 днів; із профілактичною метою – 0,25 мл на 1 л води за  продовження дії теплового стресу більше ніж на тиждень; 1 мл на 1 л води за 2-3 дні перед транспортуванням на забійний пункт; 1 мл на 1 л води 1-2 дні під час посадки курчат.

Практичні досліди, в яких вивчали вплив Бетамінту під час посадки птиці, діареї, теплового стресу, транспортування птиці на інші майданчики і в забійний цех , довели, що інвестиції у препарат повністю окупилися.

Як повідомлялося, тепловий тренінг підвищує стійкість птиці до високої температури. Запобігають тепловому стресу і панелі випарного охолодження .