Тваринництво

Вінниччина інвестує в екоферму на 1 тис. голів ВРХ

Вінниччина інвестує в екоферму на 1 тис. голів ВРХ

На Вінниччині побудують європейську екоферму на 1 тис. голів великої рогатої худоби.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

«Плануємо цьогоріч реалізувати будівництво екоферми в Малих Крушлинцях (Вінницького району. ‒ Ред.), де будуть умови для 1 тис. голів ВРХ, ‒ розповів радник міського голови Вінниці з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний. ‒  Вона буде зведена за всіма європейськими екологічними технологіями: догляд за тваринами, їхня годівля, оброблення продукції та перероблення відходів на біогазових установках».

Він додав, що на фермі передбачається працевлаштовувати ветеранів.

«Ми також маємо напрацювання в сфері свинарства й вівчарства, ‒ зазначив Олександр Закорченний. ‒ Зокрема, в подальшому плануємо створити молочну ферму сімейного типа».

Кількість ВРХ за останні 20 років скоротилася більше ніж удесятеро, переважно поголів’я вирощується в особистих селянських господарствах, тому маємо зменшення обсягів виробництва молока, зауважив він.

«Щоб створити умови для збільшення поголів’я, маємо активно працювати над відновленням пасовищ, а також підтримувати людей, зайнятих у галузі тваринництва», ‒ підкреслив Олександр Закорченний.

Працюючи в межах Програми розвитку аграрного сектору й забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки, міська влада також заручилася підтримкою науковців із Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН.

Як повідомлялося, у Вінницькій області створюють науково-просвітницький агроцентр з мініфермами.