Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Від чого залежить поширеність гіперкератозу у корів

Від чого залежить поширеність гіперкератозу у корів

Поширеність гіперкератозу у корів залежить від багатьох чинників: сезону, дощової погоди, випасання по росі з високим травостоєм, особливостей будови дійок, холостого доїння (перетримки апаратів), тривалості лактації, продуктивності, зручності боксів для відпочинку корів, їхнього санітарного стану, якості підстилки, кількості лактацій і багатьох інших чинників.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Важливе значення у виникненні гіперкератозу належить дотриманню ветеринарно-санітарних правил технології доїння та жорсткості гуми доїльних стаканів.

Під час розвитку гіперкератозу дійкового каналу відбувається процес гіперплазії (розростання) епітелію або утворення ерозій на слизовій оболонці.

На ці процеси впливають специфічні патогени, що є на шкірі молочної залози корови. Від їхньої вірулентності та здатності колонізувати епідермальний і субепідермальний шари шкіри верхівки соска залежить захворюваність корів в основному субклінічною формою маститу, яка надалі може перейти в клінічну та призвести навіть до передчасного вибраковування тварин.

Так, характерною рисою золотистого стафілокока є його здатність виживати й переховуватися в епітеліальних, ендотеліальних клітинах і навіть макрофагах ВРХ.

Нагадаємо, гіперкератоз у корів впливає на якість молока.