Тваринництво

Гіперкератоз у корів впливає на якість молока

Гіперкератоз у корів впливає на якість молока

Високопродуктивні корови вимагають ретельнішого дотримання технології машинного доїння. Найменші її порушення впливають на дійки молочної залози.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Кератин, який є в каналі дійок, виконує основну бар’єрну функцію для патогенних й умовно-патогенних мікроорганізмів. Та під час доїння у високопродуктивних корів кератин вимивається молоком, а надмірне подразнення слизової оболонки дійкового каналу призводить до її переродження у вигляді гіперкератозу.

За гіперкератозу дійок молочної залози корів потовщується кератинове кільце та/або випинаються відростки кератину навколо отвору соскового каналу, виникає біль та дискомфорт під час їхньої пальпації.

Гіперкератоз впливає на якість молока, оскільки від стану дійкового каналу залежить спроможність збудників маститу проникнути в молочну залозу. Внаслідок цього зростає ризик виникнення захворювань молочної залози, а за масового поширення гіперкератозу каналу сосків вим’я підвищується вміст соматичних клітин у збірному молоці, що знижує його якість.

У господарствах, де є хворі на гіперкератоз корови, спостерігається виробництво низькосортного молока з високим умістом соматичних клітин, що вказує на збільшення випадків захворювання дійного стада субклінічною та клінічною формою маститу.

Як повідомлялося, якість молока контролюють лише 15% домогосподарств.