Тваринництво

Ветпрепарати для птахогосподарства – не просто стаття витрат, а інвестиція в стадо

Серед витрат підприємства на вирощування птиці ветеринарне обслуговування займає не найбільший відсоток. Але чомусь саме на ветпрепаратах насамперед намагаються економити. Хоча починати економію варто з оптимізації раціонів і покращення технології відгодівлі птиці.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів співзасновник компанії «ВетАгро» Олег Христина.

«До того ж, використовуючи певні препарати, які додають до раціону птиці, можна покращити ефективність відгодівлі, – зазначив він. – Виробники ж часто починають економію зі скорочення вітамінних препаратів, задовольняючись преміксною групою».

З досвіду Олега Христини використання певних вітамінних препаратів може сприяти покращенню економічних показників відгодівлі, бо покращує прирости і продуктивність птиці.

«Коли у Вінницькій області зафіксували спалах грипу птиці, що призвело до кризи на ринку через заборону експорту, більшість компаній скоротили обсяги виробництва. У цей час багато господарств почали купувати тільки антибіотики для птиці та підкислювачі, інших добавок взагалі не використовували», – розповів він.

Олег Христина поки не спостерігає жорсткої економії, проте не виключає таку можливість, якщо й надалі ситуація на ринку погіршуватиметься.

«Якщо виробник запровадить тотальну економію, він може недоотримати бажані показники продуктивності і на фінальному терміні відгодівлі бройлера, – наголосив він. – Наприклад, отримати значно меншу вагу тушки. Тому дуже важливо рахувати і не розглядати закупівлю ветеринарних препаратів лише як статтю витрат, а передусім як інвестицію у своє стадо».