Тваринництво

За якими технологічними показниками роблять висновки про рівень ПВІС у стаді

Одна з ознак захворювання на парвовірусну інфекцію свиней (ПВІС) – малий розмір гнізда під час опоросу. Іноді саме гнізда до шести поросят є першою ознакою наявності парвовірусної інфекції в стаді.

Типовими клінічними проявами захворювання на парвовірус є муміфіковані поросята різних розмірів – від 3 до 16 см.

Муміфіковані ж поросята розміром понад 16 см не мають жодного стосунку до парвовірозу. Причиною появи таких плодів може бути хвороба Ауєскі, РРСС, недостатнє живлення плодів у чисельних опоросах.

Серед основних технологічних показників, на яких ґрунтуються висновки про рівень парвовірусної інфекції в стаді та які постійно потрібно контролювати:

– кількість народжених живими поросят (у нормі) – 11,5 та більше;

– кількість опоросів, де народилося менше дев’яти поросят, – не більше 10% по стаду (для ремонтних маток – 15-18%); кількість мертвонароджених поросят (у нормі) – 4-5%;

– кількість муміфікованих поросят (у нормі) — менше як 0,6% ;

– у посліді не повинно залишитися муміфікатів завдовжки 3 см;

– холостих маток на постановці на опорос – не більше як 1%. Поросні матки без поросят можуть бути наслідком інфікування з 4-го по 35-й день та лізису плодів;

– затримка виникнення повторної охоти після лізису ембріонів спостерігається у 4% і більше свиноматок.

Остаточний діагноз ПВІС ставлять за результатами лабораторного дослідження.

Парвовірусну інфекцію свиней слід диференціювати від низки захворювань, що супроводжуються порушеннями репродуктивної функції свиноматок  – таких, як лептоспіроз, РРСС, хламідіоз, мікоплазмоз.

Оскільки лікування ПВІС не розроблено, найефективнішими методами боротьби з інфекцією є дотримання загальних ветеринарно-санітарних заходів і специфічна профілактика (щеплення).

Довідка

Парвовірусна хвороба (інфекція) свиней – контагіозна хвороба, клінічно проявляється тільки у супоросних свиноматок. Характеризується прохолостами, народженням муміфікованих плодів, мертвих і слабких поросят, рідше – абортами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!