Тваринництво
Головне:
Тваринництво

В Європі від АЧС найбільше потерпають Румунія та Польща

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

30 тис. свиней знищать на румунській фермі Premium Porc Group, ураженій африканською чумою свиней (АЧС), пише euromeatnews.

Протягом останніх кількох тижнів ферма, розташована у повіті Вранча, не постачала свиней на ринок, тому продукцію не відкликали.

Криза АЧС у Європі впливає на більше ніж 13 країн та найбільше потерпають Румунія й Польща. Наразі лише Чехія і Бельгія отримали від Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) статус країни, вільної від АЧС.

В останньому звіті МЕБ за грудень 2020 року зазначається, що сьогодні спалахи захворювання реєструють у 23 країнах чи територіях.

На грудень 2020 року в Європі спостерігався 51 спалах серед свійських свиней і 113 – серед диких кабанів. В Азії зареєстровано 54 нових спалахи серед свійських свиней і 42 випадки – у кабанів.

«Глобальна картина поширення АЧС у грудні 2020 року свідчить про серйозне погіршення ситуації в зв’язку з поширенням захворювання, в основному в Європі та Азії, після першого випадку в Китаї в 2018 році», – йдеться у міжнародній доповіді.

МЕБ наголошує на розширенні можливостей регіональних альянсів у боротьбі з транскордонними захворюваннями тварин.

Нагадаємо, в Україні останній випадок АЧС – у січні цього року – зафіксовано у Миколаївській області.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ