Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Учені припускають, що жирнокислотний склад яєць залежить від годівлі курей

Учені припускають, що жирнокислотний склад яєць залежить від годівлі курей

Результати багатьох досліджень свідчать про значну мінливість жирнокислотного складу яєць. Ймовірно, це головним чином відбивало відмінності в раціонах годівлі курей, пише журнал «Наше птахівництво».

Олеїнова (18:1 sic-9), пальмітинова (16:0) та лінолева (18:2 n-6) кислоти – найпоширеніші жирні кислоти в усіх типах яєць.

Учені також дослідили якісні показники харчових курячих яєць коричневих кросів п’яти найпоширеніших у ЄС торгових марок: Cage (кліткові), Barn (багатоярусна підлога), Free Range (вільний вигул), Organic (органічні) та En-3 (збагачені омега-3 жирними кислотами), а також яєць двох аборигенних популяцій курей, що здавна розводять у присадибних господарствах Португалії.

Так, яйця En-3 містили найбільшу з-поміж інших категорій яєць частку поліненасичених омега-3 жирних кислот –  ліноленової (18:3 n-3), докозапентаєнової (22:5 n-3) і докозагексаєнової (22:6 n-3) – та найменшу частку поліненасичених омега-6 жирних кислот.

За вмістом насичених жирних кислот жирнокислотний профіль яєць мав порівняно незначні відмінності. Найбільший уміст спостерігали в яйцях місцевих порід курей (34,7%), а найменший – в яйцях En-3 (30,1%).

Значно більшою була різниця між категоріями яєць за вмістом мононенасичених жирних кислот, які здебільшого були представлені олеїновою кислотою (18:1 cis-9), – від 37% в яйцях курей, яких утримували на багатоярусній підлозі, до 45% в яйцях кліткових несучок.

Частка поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) варіювалася від 19,6% в яйцях кліткових несучок і 19,9% в яйцях курей місцевих порід до 30,2% в яйцях курей, утримуваних на багатоярусній підлозі.

ПНЖК були представлені жирними кислотами категорій омега-6 й омега-3. На другому місці за загальною часткою ПНЖК категорії омега-3 після яєць En-3 зі значним відставанням були органічні яйця, а з іще більшим розривом – яйця курей місцевих порід. У яйцях інших торгових марок, як засвідчило дослідження, частка омега-3 ПНЖК від загальної кількості ПНЖК була незначною.

Як повідомлялося, через переохолодження яєць може з’явитися «гумова» текстура жовтка.

Журнали