Тваринництво

У «Воскобійниках» постелили рулонне покриття і забули про травми корів

У СТОВ «Воскобійники» (Полтавська область) за останні чотири роки не зафіксовано жодної травми корів через падіння та розтягнення ніг. Хоча ще кілька років тому щотижня в накопичувачі травмувалося по дві-три корови.

Про це розповів головний ветеринарний лікар «Воскобійників» Сергій Євченко.

Ситуація змінилася після того, як у переходах і накопичувачах перед доїльною залою – місцях, де найчастіше травмувалися корови, постелили рулонне покриття Magellan від Bioret Agri (представник компанії в Україні – «ЛактаЛюкс») замість покриття, виготовленого завдяки вторинному переробленню каучукових покришок.

Сучасне покриття виявилося зносостійким – воно витримує інтенсивний рух і велику вагу тварин, не псується від копит, виділення корів не ушкоджують матеріал. Крім того, покриття стійке до змін температури, завдячуючи внутрішньому армуванню.

Сучасна гума стала ідеальним рішенням і для проблемних місць на підприємстві – у переходах із нахилом підлоги, у місцях із перепадами висоти. Хоча до того всі заходи з убезпечення таких місць (наприклад, нарізки на бетоні) не розв’язували проблеми, і тварини травмувалися.

Інвестиція окупається, крім збереження стада, економією на ліках та вдвічі тривалішим строком експлуатації. Якщо порівняти вартість гуми з вторинною сировиною і строк її використання з натуральною, то перша буде більше ніж удвічі дорожчою.

Підлогу чистять звичайним скребком, а раз на тиждень обробляють дезінфектантами.

Як повідомлялося, СТОВ «Промінь» для нового корівника обрало гумове покриття Bioret Agri від «ЛактаЛюкс».