Тваринництво

У пташниках особливу увагу приділяють теплоізоляції стелі

У пташниках особливу увагу приділяють теплоізоляції стелі

Зменшити втрати тепла у пташнику через огороджувальні конструкції можна, поліпшивши їхні теплоізоляційні властивості. Зокрема, збільшити товщину стін, стелі та застосовувати матеріали з кращими теплоізоляційними властивостями.

До огороджувальних конструкцій пташників висувають статичні (міцність, жорсткість, стійкість) і теплоізоляційні вимоги. Проте здебільшого вони суперечать одна одній. Традиційні види будівельних матеріалів (цегла, бетон, залізобетон) характеризуються високими статичними показниками, але поганими теплоізоляційними властивостями. Водночас матеріали з добрими теплоізоляційними властивостями мають низькі статичні показники.

Щоб звільнити матеріали огороджувальних конструкцій пташника від статичного навантаження, застосовують пташники каркасного типу. У них основне статичне навантаження припадає на металевий або залізобетонний каркас будівлі. Інші конструкції не несуть великого статичного навантаження, тому їх виготовляють із матеріалів із високими теплоізоляційними властивостями.

В усіх типах пташників особливу увагу слід приділяти теплоізоляції стелі, бо втрати тепла через неї становлять 60-70% втрат тепла через огороджувальні конструкції. Найтепліше повітря – у верхній частині пташника, тому й втрати тепла тут будуть найбільшими. Не слід нехтувати також належною теплоізоляцією підлоги.

Довідка

На компенсацію втрат тепла через огороджувальні конструкції витрачається до 95% потужності системи опалювання пташника в початковий період вирощування молодняку птиці та 30-40% наприкінці періоду вирощування та за утримання дорослої птиці.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!