Тваринництво

Смертність телят від вірусних захворювань у проблемних господарствах може досягати 15%

Вірусні захворювання, що спричиняють діареї у телят, є основними причинами смерті тварин віком до чотирьох тижнів. З віком сприйнятливість до вірусних захворювань і смертність телят знижується, проте в проблемних господарствах вона може досягати 15%.

Первинне зараження новонароджених телят будь-яким рота- чи коронавірусом –найпопулярнішими вірусами – може спричинити сильні структурні зміни кишківника та діарею. Ротавіруси призводять до спалахів захворюваності на діарею в телят до 10-денного віку. Смертність настає здебільшого через наявність вторинних бактеріальних інфекцій і електролітного дисбалансу.

Ротавірусна інфекція слизової тонкого кишківника призводить до втрати клітин епітелію верхньої третини ворсинок кишківника з подальшою атрофією ворсинок і розвитком синдрому недостатнього всмоктування речовин кишківником.

Коронавірусні інфекції спричиняють спалахи високої захворюваності на діарею у телят до 20-денного віку, а вторинні ускладнення стають причиною смерті.

Коронавіруси уражують не лише слизову оболонку тонкої кишки, а й товстий кишківник. Всі коронавіруси, пов’язані з діареєю в новонароджених телят, належать до одного й того самого серотипу.

Етіологічна діагностика вірусної діареї телят потребує лабораторного підтвердження.