Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Точний облік на свинокомплексі допоможе зменшити собівартість виробництва свинини

Точний облік на свинокомплексі допоможе зменшити собівартість виробництва свинини

Зменшити собівартість виробництва свинини можливо через якісний облік на свинокомплексі. Проаналізувавши його, можна виявити етап, на якому виникла проблема, та вирішити її.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний технолог «Агропрайм Холдинг» Василь Лимар.

«Взагалі облік має бути або точним, або ніяким, – вважає він. – Наприклад, контроль кількості непродуктивних днів: за рік набігає чимала цифра, а за нею – витрата корму».

Неправильно налаштовані годівниці та напувалки, невідповідність температурного режиму, освітлення, стресові ситуації за грубого поводження з тваринами – все це призводить до різних втрат, зокрема абортів свиноматок, збільшення вибракування на різних етапах і загибелі тварин, зауважив Василь Лимар. Як наслідок – невиправдані витрати кормів та фінансові втрати.

«Тому потрібно постійно навчати персонал і добре його мотивувати, – наголосив він. – Від цього залежить продуктивність стада і прибутковість бізнесу».

За словами Василя Лимаря, компанія тісно співпрацює з ветеринарними консультантами й основну ставку робить на профілактику захворювань через вакцинації поголів’я. Також постійно проводять моніторинг здоров’я стада: роблять аналізи крові різних груп тварин, післязабійний огляд внутрішніх органів на бійні, досліджують патологічний матеріал тощо.

Знизити собівартість виробництва свинини можна шляхом здешевлення раціонів через зменшення поживності та завдяки дешевим кормам, зазначив Василь Лимар.

«Безумовно, є певні резерви для зменшення собівартості через різні види побічних продуктів: пивна дробина, спиртова барда, відходи оліє- та сирзаводів, різні шроти, висівки, жом тощо, які можливо використовувати на стадіях фінішної відгодівлі, – пояснив він. – Однак треба розуміти, вибирати та рахувати: вирощувати швидко і дорого або довго, але дешевше. Для кожного господарства відповідь на це запитання буде різною через обрану ним технологію, рівень амортизації, собівартість виробництва кормів, постійні й змінні витрати, різні підходи до обліку».

Як повідомлялося, вітчизняне свинарство увійшло у кризовий період.

Довідка

«Агропрайм Холдинг» – одне з найпотужніших свиногосподарств України, де запроваджено повний цикл виробництва. Виробляє 24 тис. голів товарних свиней на рік. Важлива сфера діяльності господарства – племінне свинарство.

Журнали