Тваринництво

Температуру повітря у пташнику рекомендують вимірювати щонайменше тричі на добу

За поведінкою птиці можна помітити, чи комфортна для неї температура в пташнику.

Птиця рівномірно розміщується по всій площі пташника, температура повітря для неї нормальна. Якщо птиці холодно, вона скупчується; спекотно – ходить з відкритим дзьобом і часто дихає.

За підвищеної температури повітря птиця мало їсть, багато п’є, мало рухається, сидить із розпущеними крилами, що допомагає їй збільшити площу випаровування з поверхні тіла.

Для дорослих курей оптимальна температура в пташнику становить 16-18 °С. За її підвищення до 35-40 °С поїдання корму птицею знижується на 32-62%, її дихання стає частим і поверхневим, споживання води різко збільшується.

Температуру повітря у пташнику рекомендують вимірювати щонайменше тричі на добу в один і той же час у трьох зонах по вертикалі: у пташниках за підлогового утримання птиці – 0,2 м і 1,5 м від підлоги, 0,6 м від стелі.

За клітинного утримання птиці точки вимірів вибирають у проходах між батареями і в зоні клітин нижнього, середнього і верхнього ярусів.

Час спостережень – вранці до початку роботи обслуговчого персоналу, вдень, ввечері і періодично о 4 годині ночі. Точки вимірювання — середина приміщення і два кути по діагоналі на відстані 0,8 і 1,5 м від стін.

Перед встановленням будь-якого приладу, що вимірює температуру, його слід попередньо від 15 хвилин до 1 години витримати в приміщенні, де реєструватиметься температура. Тривалість вимірювання температури в точці повинна становити 10-15 хв.

Вимірювальні прилади розташовують у приміщенні так, щоб на них не падали сонячні промені, не доходили тепло від батарей опалення і холод від стін і вентиляційних пристроїв. У момент зняття показань не можна чіпати руками резервуар термометра, дихати на нього і переміщати термометр у просторі.

За вимірювання температури зовнішнього повітря термометр слід захищати від впливу сонячної радіації і холодних вітрів. Для цього використовують захисні ширми з картону або фанери.

Як повідомлялося, вирощування бройлерів під холодно-білим світлом покращує їхні виробничі показники і добробут.