Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Спекотна та волога погода може спричинити спалах екологічного маститу в корів

Для профілактики в корів маститу, спричиненого екологічними збудниками довкілля, крім дотримання ветеринарно-санітарних заходів, слід створити комфортні умови для відпочинку тварин, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для цього треба зробити зручні стійла або бокси відповідно до системи утримання, забезпечити їх чистою та сухою підстилкою.

Для підстилки найкраще використовувати неорганічні матеріали, в яких не розмножується мікрофлора, наприклад пісок.

Забруднену гноєм або сечею підстилку потрібно своєчасно видаляти, а також регулярно дезінфікувати підлогу боксів або індивідуальних стійл. Корови завжди мають бути чистими, сухими.

Корівники необхідно добре провітрювати, щоб не створювати умов теплового стресу в спеку та оптимальних умов для розмноження мікрофлори. Спекотна та волога погода може спричинити спалах екологічного маститу, особливо за пасовищного утримання корів. Тому треба забезпечити затінені, сухі, комфортні місця для відпочинку тварин.

Крім того, для зменшення проникнення мікробів через канал дійки рекомендують не дозволяти тваринам лягати протягом 30 хвилин після доїння. Для цього їм дають свіжий корм і забезпечують вільний доступ до води.

Як повідомлялося, захворюваність корів на мастит із віком зростає.

Журнали