Тваринництво

Схему боротьби з маститом у корів варіюють залежно від збудника

Схему боротьби з маститом  у корів варіюють залежно від збудника

Визначення мікроорганізму, який є першопричиною маститу корів у господарстві, легко обрати найдієвіші способи поліпшення стану захворюваності тварин і зосередити увагу на особливостях боротьби з кожним збудником.

Так, якщо це золотистий стафілокок, найдоцільніше проводити лікування наприкінці лактації та консервувати вим’я з допомогою антибактеріальних препаратів.

У разі Streptococcus agalactiae досить часто трапляється субклінічний перебіг і хронічна форма маститу, тому важливо приділяти увагу систематичному моніторингу кількості соматичних клітин у кожної тварини індивідуально. Лікування маститу, спричиненого цим збудником, під час лактації зазвичай у 90% випадків успішне.

Streptococcus dysgalactiae є складовою природного довкілля, тому його неможливо видалити зі стада. Зменшити кількість цього збудника і вберегти стадо від інфікування допоможуть дотримання правил гігієни доїння та догляду за доїльною установкою, підтримання чистоти корівника, проведення дезінфекції.

Мастит, спричинений E. Coli, найчастіше спостерігають перед отеленням або після нього. Здебільшого збудники містяться в підстилці, тому інфекція може потрапляти в організм із навколишнього середовища через дійкові канали. Доволі часто імунна система корови здатна подолати цього збудника самостійно – самовиліковування протягом кількох днів трапляється у 80% випадків.

Триваліше лікування антибіотиками допустимо за інфекцій, спричинених Staphylococcus aureus і  Streptococcus.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!