Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Середньорічна вартість респіраторних захворювань телиці в Європі сягає 31 євро

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Середньорічна вартість респіраторних захворювань телиці в Європі сягає 31 євро

Телята, які страждають на респіраторні захворювання (РЗ), знаходяться у групі найвищого ризику загибелі в перший рік життя, ніж тварини, що не мають таких захворювань.

Пише журнал The Ukrainian Farmer.

Профілактика РЗ передбачає контроль чинників ризику (неправильна годівля, несприятливе середовище, вентиляція, зміна групи, змішування тварин різного походження та віку, вплив патогенних мікроорганізмів) і якісної імунізації шляхом вакцинації та достатнього споживання молозива.

У короткостроковій перспективі РЗ призводять до витрат на діагностику та лікування, зниження продуктивності та прямої або непрямої загибелі уражених тварин.

У довгостроковій перспективі клінічні, субклінічні та хронічні РЗ у вирощених телиць прямо чи опосередковано призводять до зменшення добового приросту, підвищеного ризику загибелі до першого отелення, пізнішого першого отелення, зниження продуктивності та зменшення тривалості життя.

Так, середньорічна вартість респіраторних захворювань на нідерландських фермах, становить 31,2 євро на телицю. Спалахи РЗ у телиць віком понад 15 місяців – 27 євро на телицю. Найбільше на вартість впливають витрати на лікування і втрата майбутньої продуктивності.

Важливо пам’ятати, що витрати, пов’язані з РЗ, та вартість кожного випадку змінюватимуться внаслідок змін у перебігу захворювання, діагностиці, лікуванні та генетиці тварин.

Як повідомлялося, телята – найсприйнятливіші до пневмоентеритів.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ