Тваринництво

Телята – найсприйнятливіші до пневмоентеритів

Телята – найсприйнятливіші до пневмоентеритів

Захворюваність і загибель молодняку великої рогатої худоби та передчасне вибраковування молодих корів часто зумовлюють вірусні та бактеріальні респіраторно-кишкові інфекції. Ці збудники, асоціюючись в організмі, викликають пневмоентерити в молодняку.

Збудниками цих хвороб часто виступають віруси парагрипу 3-го типу А, інфекційного ринотрахеїту, вірусної діареї – хвороби слизових оболонок, респіраторно-сінцітіальної інфекції, рино-, адено-, рота- й коронавіруси, облігатні бактерії-паразити – рікетсії, хламідії та мікоплазми, пастерели, стрепто-, стафіло- та пневмококи, сальмонели, клебсіели, корінебактерії, патогенні гриби й інші.

Дія цих збудників у симбіозі призводить до важчого перебігу хвороби. Особливо важко хворіють тварини, коли в патологічний процес втягується не один, а кілька видів вірусів. У таких випадках зазвичай пневмоентерити розвиваються у дві фази: вірусну й бактеріальну.

За тяжкого перебігу вірусної фази інфекції, крім ураження чутливих клітин, значно пригнічується клітинна і гуморальна ланки імунітету, на тлі чого умовно-патогенна мікрофлора активізується, що призводить до значного зростання смертності тварин.

Виникненню інфекційних хвороб молодняку ВРХ сприяє зниження імунологічної реактивності організму, яке може бути наслідком недорозвиненої імунної системи, кормових токсикозів, недостатньої й незбалансованої годівлі, а також впливу різноманітних технологічних стрес-чинників.

Найсприйнятливіші до пневмоентеритів телята.