Тваринництво

Роботизована ферма розв’язує проблеми якості молока та кадрів

Роботизована ферма розв’язує проблеми якості молока та кадрів

Роботизована молочна ферма розв’язує проблеми якості сировини та кадрів. Робот не лише повністю заміняє людину, а й усуває людський чинник.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор агрофірми «Україна – О» та співвласник Villa Milk Михайло Федчишен.

Нині особливо відчувається брак кадрів. Та навіть на найсучаснішому обладнанні, де персонал дотримується санітарно-гігієнічних правил, можливий контакт людини з твариною, що може погіршити якість молока.

«Із роботом такі випадки неможливі: молоко одразу з вимені потрапляє в охолоджувач, – наголосив Михайло Федчишен. – Нині від роботизованої ферми Villa Milk на наш молокозавод надходить найчистіша сировина. Кількість соматичних клітин – 20-30 тис./см³. Це – молоко екстракласу навіть за європейськими стандартами».

Кілька років тому господарство першим на Вінниччині обладнало одну з ферм роботизованою системою VMS V300 компанії «ДеЛаваль». Усіма виробничими процесами можна керувати і на місці, і віддалено. Два роботи-дояри мають контрольну функцією InControl, яка фіксує величезну кількість даних від 144 корів протягом кожного доїння. Потім обробляє їх, аналізує та передає звіти на комп’ютер і мобільні застосунки.

Система аналізує також стан здоров’я корови, і не допускає потрапляння маститного молока в загальну місткість, дає змогу виявити мастит на ранніх стадіях, зазначив Михайло Федчишен.

«Для нас контроль здоров’я корів дуже важливий, адже за нашої технології виробництва молокопродуктів неприпустимо працювати із сировиною, що містить залишки антибіотика. Таке молоко ми утилізуємо, – пояснив він. – Але загалом хвороби в корів – поодинокі випадки, бо ми постійно контролюємо ситуацію».