Тваринництво

Річне виробництво молока в Україні складе близько 7,5 млн тонн, – МінАПК

Річне виробництво молока в Україні складе близько 7,5 млн тонн, – МінАПК

Згідно з прогнозним балансом попиту і пропозиції молока та молочних продуктів, річне виробництво молока в Україні складе близько 7,5 млн тонн. Це забезпечує споживання молочної продукції на одну особу близько 200 кг у перерахунку на молоко, що незначно відрізняється від торішнього показника.

Про це повідомила Олена Дадус, заступниця директора департаменту – начальниця управління тваринництва та племінної справи департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики, пише Телеграм-канал UA-82.5.

Вона зазначила, що обсяги молока та молочної сировини, що вироблялися на територіях, де проходили чи проходять бойові дії, були компенсовані збільшенням виробництва молока в окремих областях України. Зокрема, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій Черкаській та Чернівецькій областях.

«Попри складні умови, молочна галузь продовжує працювати і навіть успішно експортувати продукцію: молоко та вершки рідкі, сухі чи згущені, молочну сироватку, масло, морозиво і казеїн. Це дало змогу вперше за останні два роки отримати позитивне експортне сальдо за цією групою товарів (у грошовому еквіваленті)», – наголосила Олена Дадус.

Як повідомлялося, у 2021 році один українець у домогосподарствах у середньому споживав 18,8 кг молока й молочних продуктів на місяць у перерахунку на первинний продукт.