Тваринництво

Потреба у бджоломатках в Україні становить 2-4 млн особин, – експерт

Потреба у бджоломатках в Україні становить 2-4 млн особин, – експерт

В Україні внутрішня потреба у бджоломатках  становить понад 2 млн особин, а потреба у бджолопакетах – понад 1 млн штук.

Про це заявив бджоляр Валерій Курейко, співвласник ТМ «Знатний Мед».

Якщо ж взяти до уваги незареєстровані пасіки, які мають до 10 та понад 200 бджолосімей, то потреба в бджолиних матках може бути на рівні 4 млн, а у бджолопакетах – понад 2 млн штук, уточнив він.

За словами Валерія Курейка, сьогодні в Україні зареєстровано близько 2,5 млн штук бджолосімей. А лише через несприятливу зимівлю в Україні в середньому щороку гине чверть від загальної кількості бджолосімей. Зокрема, через затяжну прохолодну весну цього року пасічники втратили близько 30% бджіл, а на ринку виник дефіцит бджолопакетів.

Експерт зазначив, що на кількість бджіл і силу бджолиних сімей також впливають і шкідливі для комах хімічні засоби, які використовують у сільському господарстві. Скорочення кількості медоносних рослин, особливо дикоросів, також не сприяє розвитку бджільництва.

 «Саме бджоли, а не мед – найбільша цінність для справжнього пасічника, адже вони є ключовим засобом виробництва меду та інших продуктів бджільництва, – наголосив Валерій Курейко. – Треба зберігати наших бджіл, постійно збільшувати їхню кількість. А це все складніше робити».

Так, за офіційною статистикою, у січні-серпні 2021 року Україна експортувала  164,4 тонни живих бджіл. Виходячи з  того, що зазвичай бджолопакет складається з 1,5 кг бджіл, це становить понад 109,5 тис. бджолопакетів. Основні країни, куди вивозилися бджоли, – Азербайджан, Росія, Молдова і Канада.

Як повідомлялося, на початок 2021 року в Україні нараховувалося 2,59 млн бджолосімей.

Нагадаємо, нараховано спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї.