Тваринництво

Плющене сорго в раціоні курчат-бройлерів збільшує їхню масу на 6-10%

Науковці Пенджабського сільськогосподарського університету рекомендують уводити сорго у раціон курчат, молодок, курей-несучок і бройлерів в кількості 5% і 10%.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Учені Іранського університету досліджували 17 сортів зерна сорго на вміст танінів і встановили, що 2-6 г танінів/кг корму не чинить негативний вплив на ріст і розвиток курчат-бройлерів. За концентрації сорго понад 6 г/кг комбікорму знижується споживання комбікорму і, як наслідок, інтенсивність росту й маси молодняку за одночасного збільшення витрат кормів на одиницю приросту маси.

За введення в раціон курчат-бройлерів плющеного зерна сорго, встановлено, що їхня маса збільшується на 6-10%, як порівняти з птицею, якій згодовували неплющене зерно.

Плющене зерно підвищує перетравність основних поживних речовин на 24%. Позитивно впливало на продуктивність також гранулювання комбікормів із зерном сорго. Навіть за порівняння з комбікормом з негранульованою кукурудзою гранульований комбікорм із зерном сорго зарекомендував себе краще для курчат-бройлерів.

Також під час дослідів зерно сорго перед згодовуванням бройлерам замочували без доступу повітря. У процесі бродіння перетравність основних поживних речовин зростала і знижувався вміст танінів.

Загалом же за додавання сорго в раціони курей-несучок і бройлерів обов’язково звертають увагу на вміст у зерні кожного сорту таніну та його поживність.