Тваринництво

Переселенці з Донбасу побудували сучасну еко-ферму на Харківщині

Переселенці з Донбасу побудували сучасну еко-ферму на Харківщині

Ельвіра та Ян Гатицькі – переселенці з Макіївки. Ще до війни у ​​них була невелика дачка в селищі Студенок на Харківщині. Сьогодні це значна еко-ферма: 190 кіз, за ​​рік народилося 80 козенят, кури і для душі – коні. Господарству вже рік і 5 місяців, пише на своїй сторінці в соцмережі Facebook журналістка Лариса Лісняк.

“Коли ми відвідували ферму, господарі були у від’їзді, тому повноцінної екскурсії не вийшло. Але сировар Оля розповіла і показала нам все, що було доступно в той день, а також провела дегустацію всіх видів продукції. А крім традиційного козячого молока на фермі виробляється (і можна придбати): сири, кефір, йогурт, масло, ковбаса (сиров’ялена, ковбаски для гриля і ін.) І навіть морозиво. Але нам морозива з козячого молока покуштувати не вдалося (на той момент його не було), зате проблема з вечерею була вирішена: ми купили п’ять видів сиру (пармезан, маасдам, качотта, халумі, плавлений), кефір, йогурт і ковбасу.

Як розповіла Оля, денний надій на фермі – близько 100 л молока (це не від 190 кіз, тому що не всі вони “молочні” одночасно). З 40 літрів молока виходить 5 кг сиру, тривалість дозрівання залежить від виду сиру, наприклад, пармезан тут витримують від 6 до 9 місяців. За ціною: сири від 320 грн / кг (пармезан – 420 грн), ковбаса – 350 грн.

Я переживала, що у продукції буде специфічний “козячий” присмак. Але ж ні. Все дуже смачне і незвичайне. Просто на фермі кози спеціальних порід – зааненські і альпійські. Плюс тварини утримуються в окремому ангарі, в чистоті, кози пасуться на пасовищі, їдять тільки спеціальні корми (якби їли звичайну свіжу траву, то молоко втрачало б в жирності)”,- зазначає журналістка.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!