Тваринництво

Неповноцінний раціон тільної корови є однією з причин гіпотрофії у телят

Неповноцінний раціон тільної корови є однією з причин гіпотрофії у телят

Одним із основних чинників виникнення гіпотрофії в новонароджених телят є неповноцінний і незбалансований раціон тільної корови в останній триместр тільності. Особливо часто це трапляється в зимовий період, адже зимовий раціон часто  містить недостатньо поживних речовин.

Низькі температури, підвищена вологість повітря, протяги – все це сукупно може створити несприятливі умови навколишнього середовища, за яких неможливо забезпечити належний догляд за стадом корів. Недостатня годівля, погані погодні умови викликають стрес у тільних корів, що тягне за собою зниження опірної здатності організму протистояти вірусним і бактеріальним патогенам, спричиняючи захворювання новонароджених телят.

Малюки, хоча і є повністю доношеними, все ж відрізняються малою вагою, слабкістю та кволістю. Ці телята можуть мати нормальний вигляд, незважаючи на відсутність активності, або хворіти на діарею чи запалення легенів.

Гіпотрофія може розвинутися в телят після, на перший погляд, нормального народження. Не є відхиленням від норми народження у стаді кількох слабких телят на рік, але в стадах із поширеною гіпотрофією слабких телят більше.

Як повідомлялося, навесні на фермах реєструють масові діареї в новонароджених телят.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!