Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Навесні на фермах реєструють масові діареї в новонароджених телят

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Навесні на фермах реєструють масові діареї в новонароджених телят

Масові діареї в молодняку великої рогатої худоби зазвичай реєструють на фермах у весняний період.

Одна з головних і поширених причин, що сприяють масовому поширенню діареї, – народження молодняку зі зниженою життєстійкістю, що зумовлено ослабленою природною резистентністю організму.

Як правило, таке трапляється, коли маточному поголів’ю в період глибокої тільності та в перші дні після отелення давали недоброякісні корми або корми, протипоказані для тварин цього фізіологічного періоду.

Діарея може виникнути в новонароджених телят за утримання маточного поголів’я на незбалансованих за протеїном, мінеральними речовинами й каротином раціонах, а також за народження від корів, хворих на кетоз, ендометрит, мастит, ацидоз.

Безпосередньою причиною розладу шлунково-кишкового тракту новонародженого тварин часто бувають різні порушення елементарних ветеринарно-санітарних правил його вирощування в перші дні життя, що спостерігається, як правило, на фермах, де немає отельних відділень або вони неправильно обладнані.

Це буває за запізнілого першого випоювання молозивом, згодовування холодного молозива або молока, відсутності індивідуальних клітин для новонароджених телят, антисанітарного стану профілакторію (підвищена вологість повітря, високий уміст аміаку, сірководню, вуглекислоти, мікробна забрудненість тощо), за незадовільного стану підстилки в боксах/клітинах, особливо якщо вона недоброякісна, наприклад гнила солома.

Крім того, захворювання на діарею в телят спричиняють переохолодження новонароджених, недостатня освітленість приміщень і чинники, що знижують резистентність організму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: