Тваринництво

Надходження амінокислот із кормом позначається на рості й розвитку птиці

Надходження амінокислот із кормом позначається на рості й розвитку птиці

Допоки не з’ясовано, як наявність або відсутність окремих замінних амінокислот впливає на потребу в загальному азоті замінних амінокислот.

пише журнал «Наше птахівництво».

У багатьох дослідженнях показано, що деякі амінокислоти, які зазвичай класифікують як замінні, можуть мати характер незамінних (аргінін, цистін і тирозін), а інші є другорядними як джерела неспецифічного азоту (гліцин і пролін).

Отже, за вивчення оптимального співвідношення азоту незамінних амінокислот (Essential) до загального азоту (Total) – Е:Т – і розробленні рецептур раціонів із додаванням амінокислот слід ураховувати об’єктивні потреби в замінних амінокислотах і цінність цих амінокислот із постачання організму неспецифічного азоту.

Вважається, що і замінні, і напівзамінні амінокислоти можуть повністю синтезуватися із своїх попередників – незамінних амінокислот.

Надходження амінокислот із кормом відіграє велику роль у рості й розвитку, і залежить від кількості та якості протеїну раціону. Якість протеїну залежить від співвідношень між незамінними амінокислотами, а також від співвідношення незамінних і замінних амінокислот.