Тваринництво

На яких завданнях зосереджені виробники курячого яйця

На яких завданнях зосереджені виробники курячого яйця

Сучасна курка-несучка має життєвий цикл близько 100 тижнів, і очікується, що вона знесе близько 500 яєць із міцною яєчною шкаралупою. Тому важливо повністю забезпечити її потреби в збалансованому раціоні й оптимальних умовах утримання.

Оцінювання поточної продуктивності стада птиці й визначення областей її зростання можуть допомогти визначити, на яких викликах і тенденціях галузі варто зосередитися, пише журнал «Наше птахівництво».

Сьогодні перед виробниками курячого яйця стоїть низка завдань.

1. Збільшення виробництва якісних яєць. Та просто нарощення виробництва не розв’яже завдання, якщо також не буде досягнуто підвищення коефіцієнта конверсії корму та якості яєць.

2. Міцність шкаралупи. Упродовж виробничого циклу птиця потребує додаткової підтримки для здоров’я кістяка та стійкості до хвороб.

3. Імунітет і харчова безпека. Курям повинна бути міцна імунна система, щоб долати потенційні стресові чинники, бути достатньо захищеними від зовнішніх патогенів і лишатися продуктивними.

4. Ринкові ніші. Збагачені різними елементами (наприклад, селеном, йодом) та органічні яйця є нішевими продуктами, споживчий попит на які постійно зростає. Підтримання здорового та продуктивного стада, здатного задовольнити потреби цих ринків, може підвищити прибутковість.

5. Благополуччя птиці. Важливо впроваджувати в господарстві програми керування стресом для птиці і вчасно запобігати проблемам зі здоров’ям. Насамперед ідеться про проблеми з ногами, слабкі кістки, низьку якість пір’я, розкльови.

6. Сталий розвиток. Споживачі та регуляторні органи очікують, що птахівництво досягне цілей сталого розвитку й зменшить вплив на довкілля. Хоча поточний стан галузі та певні тенденції на ринку можуть видаватися лякливими, проте кожна сфера надає можливість адаптації та просування. Завдяки індивідуальному плану керування господарством продуктивність птиці зростатиме.