Тваринництво

На ринку склалися всі передумови для зростання ціни на молоко-сировину

На ринку склалися всі передумови для зростання ціни на молоко-сировину

Оперативна ситуація на ринку сирого молока стає напруженою на порозі сезону висхідного цінового тренду. Напередодні підписання протоколів у липні вже поставлено питання зміни цін у бік зростання, проте на перший раз статус кво ще зберігся.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«Наразі склалися всі передумови для зростання ціни: дефіцит сировини, збільшення собівартості виробництва через усе ще високі затрати на компоненти кормового столу, – зазначив він. – Ситуацію підігріває також ухвалення Закону № 5425-д, який повертає ставку ПДВ для виробників молока до попереднього рівня у 20%».

Зважаючи на ці чинники, факт зростання цін є дуже очевидним, питання лише у часі початку і рівні. Примітно, що це – глобальний тренд, подібна ситуація спостерігається у більшості молочних країн, а в Євросоюзі він супроводжувався зростанням цін протягом перших п’яти місяців 2021 року, на відміну від України, де ціни були стабільними весь цей час.

Останній моніторинг також засвідчив стабільність цін, цілком можливо, що востаннє, зауважив Володимир Андрієць.

Так, ціна молока екстраґатунку – 10,21 грн/кг; вищого – 9,81 грн/кг; першого – 9,26 грн/кг. Середньозважена трьох ґатунків – 9,76 грн/кг (без ПДВ).

Середньоринковий діапазон коливання цін на середні та великі партії молока екстраґатунку по регіонах: північ, центр і південь – 9,8-10,5 грн/кг; схід – 9,75-10,5 грн/кг; захід – 9,7-10,45 грн/кг.

Як повідомлялося, за п’ять місяців підприємства реалізували 1,1 млн тонн молока-сировини.