Тваринництво

На Глобинському свинокомплексі стали відлучати поросят на 21-й день

На Глобинському свинокомплексі стали відлучати поросят на 21-й день

Для поросят перших два тижні на відлученні – дуже критичний період.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла заступниця директора з виробництва Глобинського свинокомплексу Ірина Чипенко.

«Навіть період після народження не такий критичний, адже з ними постійно у маточнику акушер, який приймає опороси, поїть поросят молозивом, – зазначила вона. – Головне – в них є мати-свиня».

На Глобинському свинокомплексі почали відлучати поросят на 21-й день замість 28-го, як було раніше. Так з’явилася можливість на репродукторі більше використовувати кімнат для опоросу, відповідно мати більше свиноматок на опоросі та поросят, пояснила Ірина Чипенко. Тобто так збільшують поголів’я.

Відлучати на 21-й день набагато складніше, ніж на 28-й, зауважила вона. Поросята стресують, бо їх відлучили від свиноматки; багато з них практично безпомічні. Тому їм треба посилений догляд, кращі умови.

«У нас виділено спеціальних людей, які доглядають тільки їх протягом перших трьох діб після відлучення: навчають пити, їсти, – зазначила заступниця директора. – Раніше в цей період ми застосовували антибіотики, але побачили: якщо за поросятами правильно доглядати, то цього робити непотрібно».

Як повідомлялося, у поросят раннього відлучення зростає потреба в молочній підгодівлі.