Тваринництво

М’ясо птиці та яйця легко перетворювати на функціональні продукти

Частка функціональних харчових продуктів на світовому ринку порівняно невелика – менше 2%, хоча в деяких розвинених країнах – США, Австралії, Великій Британії –  досягає 10-15%.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Функціональними вважаються харчові продукти, які є частиною звичайного раціону і, крім поживних властивостей, позитивно впливають на функції організму, завдяки чому за регулярного вживання знижується ризик виникнення хронічних захворювань. При цьому нема потреби споживати більше цих харчових продуктів, ніж звичайно, щоб отримати позитивний ефект.

Частіше функціональні продукти отримують за рахунок збагачення звичайних продуктів  фізіологічно активними, цінними та безпечними інгредієнтами. М’ясо птиці та яйця  вважаються дуже доброю основою для перетворення на функціональні продукти, оскільки більшість речовин відносно легко переходить із корму птиці в продукцію. Найчастіше яйця та м’ясо птиці збагачують омега-3 жирними кислотами та антиоксидантами – вітаміном Е та селеном.

Та збагачення м’яса птиці функціональними інгредієнтами не настільки виражене, ніж яєць через менший вміст жиру в м’ясі, в якому насамперед розчиняються ці біологічно активні речовини.

Функціональне харчування цікаве і з економічної точки зору, оскільки відкриває для підприємств нові можливості щодо виробництва продукції з підвищеною доданою вартістю. Зараз обіг функціональних харчових продуктів у світі щороку зростає на 15-20%. І значну частину їх становлять яйця та м’ясо птиці.

Як повідомлялося, світовому ринку органічного м’яса птиці прогнозують жваве зростання.