Тваринництво

Місцеві породи птиці як цінний генетичний ресурс

Місцеві породи птиці як цінний генетичний ресурс

Використання промислових гібридів курей-несучок, відібраних із урахуванням їхніх високих виробничих показників, може стати передвісником поступового скорочення генетичного різноманіття, пише Poultry World.

Місцеві породи курей забезпечують комплекс потенційно корисних генетичних ресурсів для промислових кросів, які характеризуються стійкістю і пристосованістю до умов навколишнього середовища.

Здорові продукти користуються все більшим попитом серед європейських споживачів. Яйця, знесені місцевими породами, є одним із варіантів такої їжі. Якість цих яєць слід додатково оцінити, оскільки на цю тему існує дуже мало публікацій.

За оцінками, в італійському регіоні Емілія-Романья яйця місцевих порід менші за розміром, але вміст жовтка в них більший. Інше італійське дослідження показало, що колір жовтка в яйцях місцевих порід темніший і вміст холестерину в них вищий.

У дослідженні, проведеному в Португалії, порівняли яйця від курей із різних ферм, де вирощуються місцеві породи (Амарела, Бранка, Прета Лусітаніка, Педреш португеса), з яйцями промислового виробництва від курей Тетра браун.

Кури породи Бранка несуть яйця зі світло-коричневою шкаралупою і нижчими значеннями одиниць Хау. Таких властивостей немає в інших порід.

Промислові яйця – округліші, з темним забарвленням шкаралупи і жовтком. Вони важчі, але з меншою кількістю одиниць Хау, ніж яйця місцевих порід. Уміст білка та жовтка між породами не відрізняється. Яйця від місцевих генотипів відповідали маркерам якості, виявленим у яйцях промислових кросів.

Як повідомлялося, птиця кросу Адлерська срібляста стійка до несприятливих чинників та інфекційних хвороб.