Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Лікування маститу корів може обійтися у $196-246

Лікування маститу корів може обійтися у $196-246

Мастит корів має серйозний вплив на економічну ситуацію господарства. Ба більше, це захворювання позначається на якості молока та має негативний вплив на добробут тварин.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Економічні наслідки клінічного або субклінічного маститу зумовлені лікуванням, зниженням молочної продуктивності, необхідним вибракуванням, зміною якості молока та підвищеним ризиком інших захворювань через імуносупресію.

У середньому вартість лікування клінічного маститу, спричиненого Streptococcus uberis, за триденного інтрацистернального введення антимікробних препаратів оцінюється в $196, але може зростати до $246 за необхідності продовження лікування до п’яти днів разом із системною терапією.

Профілактичні заходи з попередження маститу стосуються і навколишнього середовища тварин, і власне корів.

За відсутності антибіотикотерапії в сухостої зростає кількість нових випадків маститу, спричинених Streptococcus uberis протягом нелактаційного періоду, особливо у ранньому періоді лактації та в передотельний період.

Програми контролю та боротьби з таким маститом мають зосереджуватися на сухостої, коли є можливість для розроблення стратегій зменшення впливу Streptococcus uberis на молочне стадо.

Зараження від корови до корови слід уникати за допомогою надійного доїльного обладнання та правильної процедури доїння. Працювати варто за стандартним протоколом запобігання маститу, спричиненого контагіозними бактеріями.

Журнали