Тваринництво

Припинити поширення маститу серед корів можливо за профілактики інфікування молочної залози

Припинити поширення маститу серед корів можливо за профілактики інфікування молочної залози

В Україні є кілька вакцин для профілактики маститу в корів, але жодна з них не може забезпечити високу ефективність без дотримання ветеринарно-санітарних правил годівлі, доїння, утримання та догляду тварин, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Найкращий спосіб уповільнити та припинити процес поширення маститу серед молочних корів – це профілактика інфікування молочної залози.

Мастит у корів може розвиватися і за інфекційних захворювань – таких, як туберкульоз, бруцельоз, сибірка, актиномікоз, лептоспіроз тощо. Мастит, спричинений контагіозними збудниками, які передаються від однієї тварини до інших під час доїння, свідчить про порушення гігієни молочної залози під час доїння. Тому перед доїнням і після нього потрібно обробляти вим’я дезінфекційними засобами.

Перед доїнням після дезінфекції дійки мають бути сухими, а молочна залоза підготовлена до доїння шляхом масажу. Для висушування дійок найкраще використовувати одноразові стерильні серветки чи індивідуальні простерилізовані серветки/рушники.

Потрібно навчити доярок правильному санітарному обробленню вимені та регулярно контролювати його правильність, зобов’язати їх працювати в гумових рукавичках.

Корів, уражених контагіозними збудниками, доять останніми і після цього ретельно дезінфікують доїльні апарати. Найкраще ж їх ізолювати від здорових тварин, а тих, що не піддаються лікуванню, своєчасно вибраковувати.

Лікування маститу здійснюють антибактеріальними препаратами, до яких чутливі збудники інфекції на основі бактеріологічного тестування виділеної культури мікроорганізмів з уражених молочних залоз.