Тваринництво

KSG Agro годує свиноматок у день опоросу

На свинокомплексі KSG Agro відійшли від старої технології, коли в день опоросу свиноматку взагалі не годували. Нині тут двічі на день опоросу дають свиноматці по 300 г комбікорму для лактуючих свиноматок.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник м’ясного бізнес-напряму KSG Agro Олександр Долженко.

«Навіть під час опоросу свиноматка може встати й поїсти, – зазначив він. – Вона відносно легко народжує перших п’ять поросят, на решту в неї вже мало сил, тому їй потрібно відновити глюкозу, щоб відновився процес опоросу, щоб матка почала інтенсивно працювати. Тварина з’їла ці 300 г, випила води, лягла й пороситься далі».

Даючи комбікорм, так ще підвищують молочність свиноматки, зауважив Олександр Долженко.

«Тут також унесли зміни: маємо дозатори, розробили карту годівлі, в якій вказано кількість щоденного споживання свиноматкою комбікорму, – розповів він. – Поступово підвищуємо споживання комбікорму від 0 до 9 кг, і навіть для деяких свиноматок – до 12 кг на добу».

Але цей процес розтягнули, поступово збільшуючи кількість комбікорму. Доки поросята маленькі, їм молока потрібно менше, відповідно, свиноматка споживає менше комбікорму.

«Таким чином ми ще й запобігаємо маститам та іншим хворобам, пов’язаним із лактацією, – додав Олександр Долженко. – Коли поросята підростають, свиноматці даємо комбікорму більше, стимулюючи вироблення більшої кількості молока».

За такої технології можна віднімати навіть 9-кілограмових поросят у віці 28 днів, резюмував він.