Тваринництво

Кнур-пробник допомагає виявляти свиноматок у стані статевої охоти

Серед багатьох способів виявлення свиноматок у стані статевої охоти найефективнішим у виробничих умовах є рефлексологічний.

Суть його полягає в тому, що статеве збудження свиноматок визначають за зовнішніми ознаками, а рефлекс нерухомості – за допомогою кнура-пробника.

Без кнура можна виявити лише загальне збудження самки, тічку, але не статеву охоту, бо остання – специфічний феномен (рефлекс), реакція самки на самця.

Самець виявляє самок у стані статевої охоти, в основному відчуваючи специфічні запахи (феромони), які не уловлюються жодним іншим способом.

Для цього кнура-пробника, як правило, проганяють проходом уздовж станків з індивідуальним і груповим утриманням свиноматок і спостерігають за їхньою поведінкою. Тих, що перебувають у стані статевого збудження, випускають у прохід до кнура.

Свиноматок, у яких під час контакту з кнуром-пробником установлено рефлекс нерухомості, мітять фарбами і поміщають в індивідуальні станки для подальшого проведення штучного осіменіння.

Водночас кнура-пробника не слід ототожнювати з кнуром-виявником – звичайним некастрованим самцем. Останнього хоч і проганяють біля кліток, та все ж не допускають до прямого контакту і, відповідно, садки на свиноматку. В крайньому разі під час садки доводиться «спихувати» його з самки, щоб не допустити природного коїтусу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!